Вже понад місяць прикордонники Ізмаїльського загону користуються новим цифровим фільтром SafeBorder, що дозволяє здійснювати перевірку COVID-сертифікатів у пунктах пропуску на державному кордоні. Ці пристрої є в усіх пунктах пропуску, що знаходяться на державному кордоні в межах Ізмаїльського та Болградського районів. В режимі онлайн інспектор прикордонного контролю може пересвідчитись у наявності у громадян вакцинації, негативного результату тестування або одужання від хвороби. Також за результатом перевірки можуть виявлятися підробленні сертифікати, адже кожен COVID-сертифікат має унікальний електронний ідентифікатор та QR-код. Щоб здійснити перевірку прикордоннику достатньо просканувати QR-код наданого громадянами сертифікату та отримати на екрані електронного пристрою підтвердження статусу документа.

Впровадження такої системи перевірки стало можливим завдяки спільній роботі Міністерства охорони здоров’я, Міністерства цифрової трансформації, Міністерства внутрішніх справ та Держприкордонслужби на виконання рішень Уряду України.

На сьогодні до довірчої мережі цифрових COVID-сертифікатів під’єднані майже 40 країн, серед яких країни – члени ЄС: Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ірландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція, а також країни, які не є членами ЄС: Україна, Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Сан-Марино, Швейцарія, Ватикан, Південна Македонія, Туреччина.

Варто зазначити, що програмне забезпечення постійно оновлюється в залежності від розширення списку країн чи доопрацювань для покращення роботи системи.

Додамо, що перевірка COVID-сертифікатів виданих в країнах, які не під’єднані до даної мережі здійснюється візуально та за допомогою технічних засобів прикордонного контролю з вивченням ознак на предмет можливих підробок.