Ось вже другий рік поспіль Кілійська громада, як і країна в цілому живе в умовах, які докорінно змінила пандемія. Зміни торкнулися усіх сфер діяльності, та відобразились на способі життя, дозвілля і спілкування…

За цей час у суспільстві напрацювали свій ритм життя в умовах пандемії.

Ситуація контрольована

Останні цифри навів голова Ізмільскої РДА

Як повідомив голова Ізмаїльскої РДА Родіон Абашев, згідно довідки щодо захворюваності на COVID-19 станом 26.07.2021 р., за минулу добу на території Одеської області за даними ДУ «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» лабораторно підтверджено методом ПЛР 33 особи серед яких 4 дитини.

Лабораторно підтверджених випадків у  Ізмаїльському районі – 163, а у Кілійській та Вилківській ОТГ – 106,

За цей час летальних випадків в області 3007. З початку пандемії у Кілійській та Вилківській громадах хвороба забрала 57 чоловік.

Серед одужавших – 2227 мешканців Кілійської та Вилківської громад

Ареал розповсюдження лабораторно підтверджених хворих на адміністративних територіях у Кілійському районі 2357 (діти – 106, медпрацівники – 117);

Кілійський міський голова Вячеслав Чернявский навів данні по громаді станом на 23 липня:

– Станом на 23 липня в інфекційному відділенні КНП «Кілійська багатопрофільна лікарня» Кілійської міської ради знаходяться у 4 пацієнтів підозра на COVID-19.

По Кілійській міській територіальній громаді на данний момент  підтверджено COVID-19 – 4 випадки, з них у місті Кілія – 3 у селі Новоселівка – 1.

Зіткнення з хворобою

З власного досвіду того наскільки підступна ця хвороба, і як багато залежить від компетенціі медичних фахівців розповіла Олена Олександрівна Вербич, директорка друкарні:

– Вірус дуже підступний. Мій стан погіршився не одразу. Ні кашлю, ні яких ознак не було. Однак на деякі симптоми раджу звертати увагу. Між лопатками важкість, печіння. Лише рентгенівський знімок показав запалення легенів. А потім було і лабораторне підтвердження.

Тоді, коли у мене підтвердився Ковід, мої лікарі змогли переконати мене і доправили до Ізмаїльскої лікарні, де я дійсно отримала кваліфіковане лікування, адже саме Ізмаїльска лікарня визначена як спеціалізована для лікування КОВІД. Температура почала стрімко зростати, було важко дихати, слабкість.

На щастя протокол лікуванні мені підійшов, і відразу стало трохи легше дихати. Уважні лікарі, готові піклуватися медсестри, які самі за потрібними ліками ходили навіть в аптеку.

Я намагалась не залежуватись, хоча б декілька рухів робити, щоб не було застою в легенях. У лікарні я бачила багато хворих, і нажаль не всіх вдавалось рятувати. Це дуже важко дивитись коли поруч хвороба лишає людей життя.

Раджу бути обережними і уважними до свого здоров’я, адже від своєчасно розпочатого лікування залежить не лише здоров’я, а навіть життя, тому дуже важливо, щоб сімейні лікарі  своєчасно направляли хворих у лікарню.

Користуючись нагодою я хочу висловити слова  вдячності головному лікарю Кілійської багатопрофільної лікарні Юлії Володимирівні Пожогі та завідувачці інфікованого відділення Олені Смирній, я здорова завдяки своєчасно і оперативно прийнятим заходам.

Що радять медики

Головний лікар Кілійської багатопрофільної лікарні Юлія Пожога, та головний лікар Кілійского Центру медико-санітарної допомоги Лариса Степаненко завжди звітують перед депутатами відносно епідеміологічної ситуаціі в громаді.

Кілійська громада навчилась жити і в умовах карантину, коли закривалися торгові точки, а учбові заклади переходили на дистанційну форму роботи.

Завдяки заздалегідь і своєчасно прийнятим заходам вдалось значно знизити розповсюдження хвороби. Громада вернулась до звичного ритму життя. І це також завдяки активно втілюючому курсу вакцинації. 

Головний лікар Кілійского Центру медико-санітарної допомоги Лариса Степаненко розповіла про те як і хто може вакцинуватись:

– У Кілійському ЦПМСД проводиться вакцинація від COVID-19 вакциною CoronaVac виробництва Sinovac Biotech.

Вакцинація тільки за попереднім записом у сімейного лікаря, через онлайн форму (посилання нижче), гарячу лінію МОЗ або у додатку Дія!

Спершу акціонувались наступні категорії осіб: віком 55 років та більше; працівники Державної митної служби України; Держпродспоживслужби, установ, що належать до сфери управління;  Державнрї кримінально-виконавчої служби України та центри

пробації; органів державної лісової охорони; служби державної охорони природно-заповідного фонду; поштового зв’язку; морського та річкового транспорту; дорожного господарства; та всі, хто записався на вакцинацію через гарячу лінію МОЗ або Дію.

Вона також повідомила, що відтепер усі охочі можуть вакцинуватись від COVID-19 вакциною CoronaVac.

Записатись на вакцинацію простіше за все за допомогою форми: https://forms.gle/VnBpvSripzyo6wyA6

Також можна зателефонувати своєму сімейному лікарю. Телефони лікарів Кілійського центру сімейної медицини ви можете дізнатись тут: http://bit.do/kcsmlikari

ЧОМУ Я ВАКЦИНУВАЛАСЬ

Лікар-загальної практики-сімейний лікар Кілійської АЗПСМ Гуцулюк Л. П поділилась власним досвідом.

– Пандемія COVID-19 стала найсерйознішим випробуванням для здоров’я населення всього світу та систем охорони здоров’я з часів знаменитої «іспанки» 1918-1920 років.

Всі країни, одна за одною, що зіштовхнулися з пандемією, змушені були водночас з мобілізацією системи охорони здоров’я вводити так звані «немедичні протиепідемічні заходи» ‒ як на національному рівні, так і на рівні окремих регіонів і навіть муніципалітетів. Їх мета — стримати поширення епідемії шляхом скорочення контактів між людьми.

Поява повторних захворювань засвідчила, що колективний імунітет може бути досягнуто лише за допомогою вакцинації.

Вакцинація — це введення в організм препарату, що виробляє імунітет до захворювань, які мають епідемічний характер. Вакцина вважається найбільш ефективним засобом для остаточної перемоги над Covid-19 і повернення до нормального життя (яке було до карантинного періоду).

Наприклад, вакцина від Pfizer/BioNTech, на яку орієнтується Україна, використовує інноваційну технологію матричної РНК, що містить фрагмент генетичного коду вірусу, який викликає у людини імунологічну відповідь. Вакцина не змінює клітини людини, а просто дає організму «інструкції», як формувати імунітет до Covid.

Мета вакцинації – запобігти тяжким формам хвороби. Ризик захворіти після вакцинації значно знижується, але не дорівнює нулю. Наукові дослідження показують, що люди, які були серопозитивними після перенесеного Covid і були вакциновані першою дозою вакцини демонструють величезне збільшення рівня нейтралізуючих антитіл після щеплення. Отже, вакцинація може стимулювати імунітет, який виробляється природною інфекцією.

Ліків від COVID-19 немає. Лікування, яке застосовують, тільки полегшує перебіг хвороби, тобто покращує стан пацієнтів, допомагаючи пережити COVID-19. Заразитися коронавірусом може людина будь-якого віку незалежно від статі, походження та національності.

COVID-19 може бути дуже небезпечним для людей, старших за 60 років та/або з хронічними захворюваннями (бронхіальна астма, діабет, гіпертонія, онкологічні захворювання тощо), а також освітян, які через специфіку своєї діяльності постійно контактують із великою кількістю вихованців, учнів або студентів і наражаються на небезпеку захворіти. Саме тому, щепитися від COVID-19 — означає захистити своє життя.

Навіть вакцинована людина може заразитися COVID-19. Завдання щеплення полягає в тому, щоб ефективно запобігти тяжкому перебігу хвороби, ускладненням і смерті. Отримавши щеплення, людина, навіть якщо і захворіє, то перенесе хворобу легше: швидше за все вона не потребуватиме кисневої терапії та не потрапить до лікарні.

Важливо вакцинуватися й продовжувати дотримуватися запобіжних заходів, таких як дотримання фізичної дистанції, носіння масок, провітрювання приміщень, регулярне миття рук та своєчасне звернення по медичну допомогу, – наголошує лікарка.

Завдяки своєчасним заходам у громаді вдалось знизити темп росту хворих, та сподіваються, що 1 вересня учні, для яких у школах громади пролунає Перший дзвоник, сядуть за шкільні парти, та педагоги віч на віч зустрінуться зі школярами без допомоги он-лайн сервісів.