Сьогодні в Ізмаїльському загоні відбулась прес-конференція одразу з декількох питань –  зміни в прикордонному законодавстві стосовно застосування заходів примусу, бойової техніки та озброєння особовим складом ДПСУ, правила перетинання кордону під час святкових днів в умовах карантину та антикорупційні заходи, що проводились протягом року.

Щодо змін до Закону України «Про Державну прикордонну службу України» в частині використання, застосування зброї та засобів примусу виступив начальник відділу професійної підготовки майор Віктор Сапунжи. Він зазначив, що з набуттям чинності нових норм особовий склад став більш захищеним, бо раніше ці норми були відображені в різних нормативних актах, Статутах ЗСУ тощо. Офіцер дав роз’яснення основним положенням закону. Розкрив умови застосування прикордонниками фізичного впливу, спеціальних засобів, використання та застосування вогнепальної зброї, озброєння та бойової техніки. А також розказав про підстави та порядок здійснення поверхневої перевірки правопорушників. Більш детально з цими нормами можна ознайомитись, прочитавши закон «Про Державну прикордонну службу України» за посиланням  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/661-15#Text.

Помічник начальника загону – начальник прес-служби підполковник Ігор Перегняк нагадав усім про карантинні правила, що діють при перетинанні Державного кордону України, опираючись на постанову КМУ від 09.12.2020 року № 1236 (зі змінами) «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Ще раз ознайомитись з цими правилами можна перейшовши за посиланням  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1236-2020-%D0%BF#Text.

Заключним етапом прес-конференції стало коротке підбиття підсумків з антикорупційної діяльності в загоні. Підполковник Ігор Перегняк розповів, що протягом року з особовим складом проводились профілактичні заходи з недопущення протиправної діяльності. Загалом загін взяв участь в чотирьох відомчих антикорупційних акціях. Анонімне анкетування серед мешканців прикордоння та осіб, які перетинають  кордон підтвердило те, що прикордонники Ізмаїльського загону мають нульову толерантність до корупції. Віктор Сапунжи попередив щоб громадяни не намагались надавати неправомірну вигоду прикордонникам та нагадав, що в загоні діє система надання грошової допомоги військовослужбовцям, які відмовляються від хабара.

Після кожного, винесеного на обговорення питання, журналісти мали змогу задавати свої.